رفتن به مطلب

iran rules jazbe modir
ADS mahak

پست های پیشنهاد شده

RKHunter یا RootKit Hunter ابزاری مورد استفاده در پیدا کردن نقض امنیتی به وجود آمده و بکدور های نصب شده بر روی سیستم عامل لینوکس میباشد همچنین با برسی فایل ها بر روی سیستم عامل آن ها را مورد اسکن قرار میدهد چرا که ممکن است در هر فایلی یک نقص امنیتی باشد و مورد استفاده نفوذگران جهت نفوذ به سیستم عامل قرار بگیرد.

RKHunter بر روی توزیع های زیر قابل نصب میباشد.

AIX 4.1.5 / 4.3.3
ALT Linux
Aurora Linux
CentOS 3.1 / 4.0
Conectiva Linux 6.0
Debian 3.x
FreeBSD 4.3 / 4.4 / 4.7 / 4.8 / 4.9 / 4.10
FreeBSD 5.0 / 5.1 / 5.2 / 5.2.1 / 5.3
Fedora Core 1 / Core 2 / Core 3
Gentoo 1.4, 2004.0, 2004.1
Macintosh OS 10.3.4-10.3.8
Mandrake 8.1 / 8.2 / 9.0-9.2 / 10.0 / 10.1
OpenBSD 3.4 / 3.5

برای نصب Rootkit Hunter در Centos/Redhat میتوان از دستورات زیر استفاده نمود.

sudo yum install rkhunter

همچنین برای نصب بر روی Ubuntu هم از دستور زیر میتوان استفاده کرد.

Rootkit Hunter از لینک زیر نیز هم قابل دانلود و استفاده هم میباشد.

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کابری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

سایر دستورات Rootkit Hunter

sudo rkhunter --versioncheck

sudo rkhunter --update rkhunter

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

telegram channel   jazbe modir

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

• مطالب مشابه

• توسط  epicaler
      سلام و خسته نباشید
      رو به برنامه اضافه کردم، رم، سی پی یو و گرافیک مناسب باهاشو تنظیم کردم، موقع استارت کردن با این پیام مواجه میشم، و بعد چند ثانیه صفحه سیاه میشه و گیر میکنه virtualbox kali ready image یک 
      dev sdal : recovering journal
      dev sdal : clean, 393942/5111808 files, 2998960/20446976 blocks
      همچنین virtualization بایوس روی سیستم enabled هست.

چطور میتونم این مشکل رو حلش کنم؟

• توسط  nashenas223
      با سلام و خسته نباشید طی مشکلاتی که با فدورا داشتم تصمیم گرفتم به سمت اوبونتو بیام ولی آموزشی درست کنم که برای هر دو سیستم عامل به درد بخوره.
      برای شروع روی سیستم عامل خود اگه ویندوزی هستید(بدم میاد از ویندوز کارا) یا مک(بچه بازی ها چیه لینوکسی بشید) شبیه ساز نصب کنید.
      یکی از نسخه های لینوکس را دانلود کنید و نصب کنید پیشنهاد من لینوکس مینت هست mint هست دانلود کنید و روی شبیه ساز خودتون نصب کنید در قسمت بعدی آموزش نصب رو مدیم.

آموزش های من جنبه ی طنز داره کسی به دل نگیره ببینید آخر تمرین بهتر یاد میگیرید تا کسی که جدی درس میده جدی جدی حوصلتونم سر میده ولی من شوخی شوخی لینوکستون میکنم و همه بهتون حسادت میکنن علت کارم به خاطر اینکه سیستم عامل هکر هارو نصب میکنید.
    • توسط  nashenas223
      با سلام و خسته نباشید. 😄
      بهترین میز کار برای کسانی که میخواهند از ویندوز مهاجرت کنن یا میز کاری میخواهند که جذاب باشه من بهشون xfce پیشنهاد میکنم.
      خودم از این میز کار استفاده میکنم.
      امکانات جالبی داره نه خیلی برای حرفه ای هاست و نه خیلی برای مبتدی هاست یک چیزی ما بین این ها کسانی که لینوکس کار میکنند میدونند چی میگم.
      اینم بگم بنده fedora استفاده میکنم،با کسانی که از نسخه های دیبیان مثل اوبونتو یا مینت استفاده میکنند کاری ندارم چون انجمن و منابع خوبی برای آموزش داره.
      کسانی که میخواهند فدورا یاد بگیرن میتونن درخواست اموزش بدن در زیر همین پست اختصاصی برای انجمن بهشون به صورت خصوصی با هزینه ی کم یا عمومی مقدماتی یادشون بدم. 💪
      درمورد توضیع های لینوکس در پست بعدی بیشتر صحبت میکنم.
      با تشکر از دوستان (:
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...