iran rules jazbe modir
snapphost mahak

پست های پیشنهاد شده

حافظه‌ی دستگاه اندروید شما چقدر است؟ دستگاه شما چه میزان باتری مصرف می‌کند؟ شما حتماً پاسخ این سوالات را می‌دانید. اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که دستگاه شما دارای چه تعداد حس‌گر یا سنسور است؟ اگر از این موضوع هم اطلاع داشته باشید، آیا اطمینان دارید که این حس‌گرها همگی به درستی کار می‌کنند؟ یا ممکن است آسیب دیده باشند؟ اما دیگر جای نگرانی نیست، چرا که با مطالعه‌ی این ترفند به پاسخ این سوالات نیز پی خواهید برد.

شما می‌توانید این تست را نه‌تنها بر روی گوشی کنونی خود، بلکه بر روی گوشی که قصد خریداری آن از شخص دیگری را دارید نیز انجام دهید. تست تلفن کارکرده قبل از خرید یک ضرورت است. اما پیش از هر چیز بهتر است برخی از اطلاعات حس‌گرهای مختلف گوشی‌های اندروید عصر جدید را بررسی نماییم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

telegram channel   jazbe modir

انواع سنسورها در گوشی‌های هوشمند اندروید

در ذیل به شرح مختصری از حس‌گرهای موجود در گوشی‌های هوشمند می‌پردازیم. اگر شما دارای یک گوشی پرچم‌دار یا رده‌‌‌متوسط هستید قطعاً دستگاه شما دارای تمامی این سنسورها هست. گوشی‌های رده‌پایین ممکن است مجهز به تمامی حس‌گرها نباشند.

لینک به ارسال

شتاب‌سنج (Accelerometer)

این حس‌گر سرعت گوشی را به هنگام حرکت تشخیص می‌دهد. تشخیص‌دهی شتاب‌سنج در هر حرکت دستگاه انجام می‌شود. گوشی را به صورت تخت روی سطح مسطح قرار دهید تا تشخیص‌دهی به وضعیت پایدار برسد. این حس‌گر همچنین برای تعیین وضعیت سه‌بعدی دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد (به عنوان مثال وارونه یا افقی).

لینک به ارسال

ژیروسکوپ (Gyroscope)

ژیروسکوپ یک قدم فراتر از شتاب‌سنج عمل می‌کند. در واقع شتاب‌سنج تشخیص می‌دهد که گوشی در فضای سه‌بعدی در چه وضعیتی قرار گرفته است اما نمی‌تواند چرخش آن را در این فضا تشخیص دهد. ژیروسکوپ به تشخیص این که گوشی در کدام محور در حال چرخش است کمک می‌کند. این موضوع در بازی‌های تیراندازی اول‌شخص و همچنین بازی‌های مسابقه‌ای بسیار کاربردی است.

لینک به ارسال

مغناطیس‌سنج (Magnetometer)

گوشی شما قادر به تشخیص میدان‌های مغناطیسی است و احتمالاً تاکنون به این موضوع پی برده‌اید. این حس‌گر برای تشخیص قطب شمال در اپلیکیشن‌های قطب‌نما به کار می‌رود.

لینک به ارسال

حس‌گر مجاورتی (Proximity Sensor)

این حس‌گر شامل LED و تشخیص‌دهنده‌ی اشعه‌ی مادون قرمز است و در محل قرارگیری گوش بر روی گوشی قرار دارد. بیش‌ترین کاربرد آن زمان مکالمه است، هنگامی که دستگاه را بر روی گوش خود قرار می‌دهید صفحه‌نمایش گوشی خاموش می‌شود و با جدا کردن دستگاه از گوش، صفحه‌نمایش مجدد روشن می‌شود. عملکرد آن بر این اساس است که این حس‌گر بر روی شی نزدیک، اشعه‌ی مادون قرمز متراکم می‌کند (که توسط چشم انسان نامرئی است) و تشخیص‌دهنده‌ی اشعه‌ی مادون قرمز فاصله‌ی حس‌گر تا جسم را تشخیص می‌دهد.

لینک به ارسال

حس‌گر روشنایی (Light Sensor)

این سنسوروضعیت روشنایی محیطی که گوشی در آن قرار گرفته است را تشخیص می‌دهد.

لینک به ارسال

فشارسنج (Barometer)

این حس‌گر در گوشی‌های رده‌بالا یافت می‌شود و وظیفه‌ی آن تشخیص ارتفاع گوشی از سطح دریا است. این سنسور در دقت بهتر GPS کمک‌کننده است.

لینک به ارسال

آزمایش حس‌گرها

در ادامه به معرفی دو اپلیکیشن مخصوص جهت تست سنسورها بر روی گوشی اندروید می‌پردازیم. با استفاده از این اپ‌ها می‌توانید پی ببرید حس‌گرهای گوشی شما به خوبی کار می‌کنند یا خیر.

لینک به ارسال

Sensors Test

اپلیکیشن Sensors Test توضیحات تفصیلی و مقادیر هر حس‌گر را ارائه می‌کند. این اپ کارایی هر حس‌گر را بیان کرده و حدأکثر بازه‌ی کارکرد سنسور بر روی گوشی شما را مشخص می‌کند. همچنین مشخص می‌کند چه میزان از یک سنسور خاص در حال کار است.

شما می‌توانید نتایج به دست آمده را با نتایج گوشی‌های مشابه گوشی خودتان مقایسه کنید و به صحت کارکرد حس‌گرها پی ببرید. این اپلیکیشن در واقع با ارائه‌ی مقادیر عددی به شما در تشخیص درست کار کردن حس‌گرها کمک می‌کند و بهترین راه برای پی ببردن کارکرد صحیح آن‌ها، مقایسه‌ی این مقادیر با دیگر گوشی‌ها است.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط  arman
      سلام من فایل تروجان ساختم ولی چون حجمش کمه تارگت شک میکنه میخواستم ببینم آیا راهی هست  بشه تروجان رو با یک فایل pdf بایند کنم یا کلا میشه یک فایل pdf بسازم که وقتی میدم به تارگت 
      دسترسی meterpreter بیاد واسم 
    • توسط  arman
      سلام من تو کالی لینوکس ویروس درست میکنم و تمام کار هاش رو انجام میدم
      ولی خوب همونطور که میدونید توسط آنتی ویروس شناسایی و پاک میشه میخواستم ببینم راهی هست که بشه ویروس رو با یک فایل exe سالم مثلا فایل نصبی یک برنامه 
      ترکیب کرد؟
    • توسط  shadowcup
      سلام  دوستان یه مشکل در زمینه ی هک گوشی های اندرویدی با کالی لینوکس داشتم لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
      من از طریق متاسبلویت میتونم به گوشی نفوذ کنم ولی مشکل اینه که فقط دستگاه های داخل شبکه ی خودم قابل نفوذه
      یعنی فقط گوشی هایی که به وایفای خونه وصل هستن قابله هکه میخواستم بدونم دلیل این محدودیت چیه و چجوری میتونم رفع کنم ممنون
      کدی که وارد میکنم برای ساخت اینه

برای مشاهده ی این بخش لطفا وارد حساب کابری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید
    • علیرضا مهمان
      توسط علیرضا مهمان
      سلام
      چجوری میتونم یه فایلو تو گوشیم مخفی کنم؟
      گوشیم اندرویده

• توسط  Moeein Seven
      ابتدا به قسمت تنظمیات گوشی یا Setting مراجعه کنید.  به پایین صفحه مراجعه و گزینه About Device یا About Phone را انتخاب کنید.  سپس در این بخش به دنبال گزینه System update بگردید و بر روی آن تپ کنید.  در مرحله برای جلوگیری از آپدیت خودکار اندروید بعد با زدن دکمه Setting تیک گزینه Auto Update یا Auto-download over Wi-Fi را بر دارید.  یا گزینه auto-download system update تپ کنید و گزینه Do Not auto-download system update را انتخاب کنید.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.