رفتن به مطلبiran rules jazbe modir
ADS mahak

پست های پیشنهاد شده

کمپانی اپل در سپتامبر ۲۰۱۴ از دو مدل جدید آیفون های خود با نام های ۶ و ۶ پلاس رونمایی کرد.اپل در آیفون های جدید زبان طراحی تازه ای را پیش گرفت و برای اولین بار یک آیفون با صفحه نمایش بزرگ را روانه بازار کرد.در روز اول ۱۶ میلیون قطعه از این دو مدل گوشی پیش فروش شد، همچنین در سه روز اول نیز ۱۰ میلیون قطعه به فروش رسید.اما روز های خوش برای اپل تنها در همان چند روز اول خلاصه می شد.بله داستان خم شدن آیفون ۶ پلاس آنقدر برای این کمپانی گران تمام شد که ضرری ۲۳ میلیارد دلاری را برایش به ارمغان آورد.بعد از آن هم مشکلات دیگری به آیفون ۶ اپل نسبت داده شد.مثلا برخی می گفتند عمر نمایشگرهای این دو گوشی تنها یک هفته است.به هر حال اپل همچنان جهان موبایل و اسمارت فون را تحت سلطه خود دارد و پرفروش ترین آیفون هایش همین دو مدل ۶ و ۶ پلاس پر حاشیه هستند، گویی اپل عادت دارد تسلیم مشکلات نشود و همیشه قدرت و موفقیت را سرلوحه کاری خود قرار دهد.اما برسیم به مطلب امروز.همیشه پس از ورود یک گجت دیجیتالی به بازار و استفاده آن توسط کاربران ، مشکلات ریز و درشتی گزارش می گردد که برخی به سادگی قابل رفع بوده و برخی هم ایراد هایی اساسی است که شاید فقط توسط نمایندگی های کمپانی مربوطه قابل رفع باشد.به هر حال هیچ محصولی از این قاعده مستثنی و گجت های همه کمپانی ها حتی کمپانی های بزرگ هم ممکن است گاهی اوقات با مشکل روبرو شوند.اکنون مدت زیادی از ورود آیفون ۶ های اپل به بازار می گذرد فرصت مناسبی است تا رایج ترین مشکلات گزارش شده توسط کابران از این گوشی ها را معرفی کرده و به ارائه راه حل هایی برای این ایراد ها بپردازیم.

نکته: تمام مشکلاتی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت از گزارش های متعدد کابران مختلف این گوشی ها گردآوری شده اما به آن معنی نیست که تمام آیفون ۶ های اپل این مشکلات را با خود به همراه دارند.

نمایشگر قرمز می شود

تعدادی از دارندگان گوشی های آیفون ۶ و ۶ پلاس از قرمز شدن نمایشگرهایشان گزارش داده اند. در واقع وقتی آیفون را روشن می کردند ابتدا لوگوی اپل روی صفحه پدیدار می شد و سپس کل نمایشگر  قرمز رنگ شده و مجددا روی لوگوی اپل گیر می کرد. طبق گزارشات مردمی، برخی اوقات این مشکل خود به حل شده و گاهی نمی گذارد گوشی خاموش شود تا باری دیگر آن را ریست یا روشن کنند.

راهکار

دکمه خاموش و روشن را به همراه دکمه Home برای ۱۰ ثانیه نگه دارید تا وقتی که لوگوی اپل را ببینید. در برخی موارد این مشکل دیگر برنخواهد گشت اما این امکان هم وجود دارد که تکرار شود، خلاصه اینکه هر زمان این مشکل رخ داد می توانید از فشار ۱۰ ثانیه ای دو دکمه مذکور استفاده کنید.

راه حل های احتمالی

– این امکان وجود دارد که مشکل ناشی از نقص در بخش نرم افزاری باشد و یا پروسه بک آپ بدرستی صورت نگرفته است. شما می توانید برای حل این اشکال، پروسه ری استور کردن را امتحان کنید. ابتدا گوشی خود را خاموش کنید، مطمئن شوید که کامپیوترتان آخرین ورژن آیتونز را اجرا می کند و سپس آیفون خود را با کابل یو اس بی بدان متصل کنید. حال دکمه روشن/خاموش و Home را با هم برای ۱۰ ثانیه فشار دهید وقتی دستگاه تان شناسایی شد آنگاه دکمه خاموش و روشن را رها کرده اما همچنان دکمه “هوم” را فشار دهید. وقتی عبارت Connect to iTunes را روی نمایشگر دیدید دیگر دکمه را رها نمایید. اکنون می توانید براحتی پروسه ری استور را از طریق آیتونز طی کنید.

– همچنین این احتمال نیز هست که بخش سخت افزاری آیفون ۶ دچار مشکل شده باشد که در این مورد باید با فروشگاه اپل تماس گرفته یا حضوری مراجعه کنید تا ترتیب امور تعویضی گوشی خود را بدهید.

آیکون ها بسیار بزرگ نمایش داده می شوند

خیلی از دارندگان آیفون ۶ شکایت کرده اند از اینکه آیکون ها بسیار بزرگ اند و کل صفحه را می گیرند و دیدن بقیه اپ ها و آپشن ها را خیلی سخت می کند. برای حل این کار، دکمه Home را فشار ندهید زیرا کار خراب تر از این که هست می شود. این مشکل بخاطر ویژگی جدیدی است که اپل برای افرادی که چشمشان ضعیف می باشد اضافه نموده و Zoom نام دارد، اما همیشه که همه کاربران چشمشان ضعیف نیست درست است؟ پس هر گاه این اتفاق می افتد نگران نباشید زیرا ممکن است به طور تصادفی دستتان خورده و این ویژگی فعال شده است.

راه حل

– برای برگرداندن آیکون ها به حالت اولیه باید ۳ عدد از انگشت های خود را دو بار پشت سر هم روی نمایشگر فشار دهید.

– برای آنکه مطمئن شوید این مشکل مجددا پیش نخواهد آمد به بخش Settings > General > Accessibility رفته و سپس ویژگی زوم (Zoom) را خاموش کنید.

 صدا موقع تماس گرفتن شنیده نمی شود

تعداد زیادی از صاحبان آیفون ۶ همچنین ادعا می کنند نمی توانند صدای فرد تماس گیرنده را در هنگام برقراری تماس تلفنی بشنودند. در حقیقت برقراری و دریافت تماس بدرستی صورت می گیرد اما کسی که پشت خط است، صدایش به وضوح انتقال داده نمی شود و همراه با نویز فراوان است حتی در زمان هایی که ولوم گوشی تا انتها بالا آورده می شود.

راه حل های احتمالی

– سعی کنید از دکمه Volume up استفاده کنید و مطمئن شوید که وقتی آن را فشار می دهید ولوم زنگ روی صفحه پدیدار شود و از طریق هدفون نباشد.

– مطمئن شوید که روی بلندگوی گوشی چیزی گیر نکرده باشد که منافذ انتقال صوتی را پوشانیده باشد.

– مطمئن شوید که هیچ چیز به هدفون پلاگین نشده باشد.

– بلوتوث را از طریق رفتن به بخش تنظیمات خاموش کنید تا مطمئن شوید که به هدست یا سیستم خودرو متصل نیستید.

– شما می توانید به بخش Settings > General > Accessibility رفته و از اینکه ویژگی Phone Noise Cancelation خاموش است اطمینان حاصل کنید. خیلی ها از این راهکار نتیجه گرفته اند.

– تماس را روی حالت اسپیکر یا همان بلندگو بگذارید تا شاید افاقه کند.

– اگر همه راه حل های بالا جواب نداد، دکمه خاموش/ روشن آیفون ۶ خود را با دکمه Home برای ۱۰ ثانیه نگه دارید تا ریست شود، آنگاه باز بینید این مشکل بروز خواهد کرد یا خیر.

– اگر همچنان این مشکل را دارید، پس توصیه می کنیم که به اپراتورتان زنگ زده و یا به یکی از فروشگاه های اپل نزدیک محل مراجعه نمایید.

 آیفون ۶ شارژ نمی شود

بسیاری از کسانی که آیفون ۶ خریدند شکایت می کنند که نمی توانند دستگاه خود را شارژ کنند، آن ها گوشی را به شارژ می زنند اما انگار نه انگار.

راه حل های احتمالی

– مطمئن شوید که کابل شارژ و پریز برق تان سالم است.

– از سوکت دیواری، کابل، یا شارژر دیگری استفاده کنید.

– کابل شارژ، و شارژر را بدرستی نگاه کنید که گرد و خاک روی آن ننشسته باشد اگر چنین بود درون آن فوت کنید و باز پروسه را امتحان کنید تا شاید چاره ساز باشد.

– گزارشاتی نیز موجود می باشد مبنی بر اینکه اگر کابل شارژ یا شارژ برای مدتی در دمای مرطوب باشد این مشکل تشدید می شود که اگر اینگونه بود می توانید اقدام به تعویض آن ها نمایید.

– در حالیکه دستگاهتان به شارژ است، آن را ریست کنید (همان روش ۱۰ ثانیه ای که در فوق بدان زیاد اشاره کرده ایم).

خطای ” No SIM card “

بسیاری از این موضوع گله می کنند که آیفون ۶ مدام می گوید سیم کارتی که وارد شده نامعتبر است یا هیچ سیم کارتی درون دستگاه قرار داده نشده است.

راه حل های احتمالی

– مد هواپیما را یک بار روشن و خاموش کنید.

– با همان روش ۱۰ ثانیه ای گوشی را ریست نمایید.

– اگر تازگی ها سیم کارت خود را درون گوشی قرار دادید و از همان زمان به بعد این ارور را دریافت می کنید، این احتمال وجود دارد که سیم کارت بد جا رفته یا درون آن را گرد و غبار گرفته باشد. آن را در آورده، نگاهی بیاندازید و اگر چنین بود درون آن را فوت کنید و باری دیگر شانس خود را امتحان نمایید.

– مطمئن شوید که نرم افزار گوشی از طریق رفتن به Settings > General > About کاملا به روز شده باشد.

– سیم کارت خود را روی دستگاه آیفون ۶ دیگر امتحان کنید.

– اگر مشکل برطرف نشد حتما به یک فروشگاه اپل یا اپراتوری که گوشی را از آنجا خریداری کرده اید مراجعه یا تماس حاصل نمایید.

آیفون ۶ در برابر صدمات و ضربه ها بسیار آسیب پذیر و شکننده است

بسیاری می گویند آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس زمانی که تصادفا به زمین می افتند یا بدان ها ضربه وارد می شود خیلی راحت آسیب می بینند، بیشتر اینکه ریسک شکستن صفحه نمایش خیلی بالاست. به همین دلیل توصیه می شود حتما از محافظ و ضربه گیر استفاده کنید اما اگر نمایشگر گوشی تان شکست باید به فروشگاه اپل مراجعه نمایید و برای تعمیر نمایشگر آیفون ۶ مبلغ ۱۰۹ دلار (حدود ۴۰۰ هزار تومان) و برای نمایشگر آیفون ۶ پلاس مبلغ ۱۲۹ دلار (حدود ۴۴۰ هزار تومان) را پرداخت نمایید.

 بلوتوث کار نمی کند

بسیاری از دارندگان گوشی آیفون ۶ با دستگاه های بلوتوثی خود به مشکل برخورده اند خصوصا سیستم های درون خودرویی شان. برخی دیگر نیز نمی توانند سیستم تماس درون خودرویی شان را راه بیاندازند، درحالیکه عده ای به کل هیچ کانکشن بلوتوثی را نمی توانند برقرار کنند. این مشکل همیشه برای شرکت های تولید کننده خودرو مانند تویوتا، بی ام و، آکورا، هوندا، نیسان، مردسس بنز، جیپ، و غیره وجود داشته است اما این بار گزارشات حاکی از مشکل قطعی در سیستم بلوتوثی ناشی از نقص آیفون های جدید اپل است.

راه حل های احتمالی

– شما باید تمامی جفت سازی های خود را از خودرو گرفته تا دیگر وسایل بلوتوثی را پاک کنید. حال به بخش Settings > General > Reset > Reset Network Settings در گوشی آیفون ۶ خود رفته و حال ریست ۱۰ ثانیه ای که در بخش یک توضیح داده ایم را انجام دهید. حال همه کانکشن های بلوتوثی خود را از اول روی آیفون خود پیدا کنید.

– برخی گزارش دادند که بعد از “ریست کارخانه ای” مشکلشان برطرف شده، برای انجام این کار به این لینک مراجعه کنید.

صفحه لمسی به موقع واکنش نمی دهد

برخی گله می کنند از اینکه صفحه لمسی آیفون ۶ شان برخی اوقات اصلا واکنش نشان نمی دهد. به نظر می رسد که این مشکل بیشتر زمان تایپ با کیبورد مجازی رخ می دهد و برخی کلیدها تا چند ثانیه کار نمی کنند، برخی دیگر نیز می گویند هنگام جواب دادن به تماس ها نمایشگر لمسی از کار باز می ایستد و آن ها بدین ترتیب نمی توانند به موقع گوشی را بردارند.

راه حل های احتمالی

– اولین کاری که توصیه می کنیم انجام دهید این است که دکمه خاموش روشن را با دکمه Home به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید تا لوگوی اپل پدیدار شود، به احتمال قوی مشکل بعد از این کار حل شده است.

– برخی دارندگان آیفون ۶ نیز با رفتن به بخش  Settings > General > Reset > Reset All Settings جواب خود را گرفته اند (البته بعد از انجام این کار باید از اول رمز عبور خود را وارد کنید، تصویر پشت زمینه تغییر دهید، و تاچ آی دی را تنظیم نمایید، اما این کار داده های اصلی گوشی شما را پاک نخواهد کرد).

– برخی نیز گفتند اگر گوشی ریست کارخانه ای شود مشکل حل می گردد، پس اگر می خواهید این راه حل را انتخاب کنید باید قید همه اطلاعات گوشی تان را بزنید چون همه پاک می شود، بنابراین توصیه می کنیم ابتدا یک بک آپ از داده هایتان بگیرید.

دوربین کار نمی کند

به نظر می رسد که اکثریت با دوربین آیفون ۶ خود مشکل دارند. مثلا اینکه وقتی اپ دوربین را نصب کردند تنها یک صفحه مشکی رنگ برایشان آمده یا عکس هایشان در زوایای نامرتب و نافرم آرایش شده است.

راه حل های احتمالی

– به بخش Settings > General > Reset > Reset All Settings رفته و ببینید آیا با این کار تغییری احساس می کنید یا خیر. همانطور که در مورد بالا اشاره کردیم، وقتی این کار را انجام می دهید باید تغییراتی را دوباره وارد کنید اما هیچ فایل یا عکسی از گوشی تان پاک نخواهد شد.

– برخی می گویند این مشکل برای بک آپکی است که قبلا صورت گرفته است. اگر هم ری استوری که می کنید از بک آپی باشد که با آیفون قبلی تان انجام داده اید می تواند خود باعث این مشکل شده باشد. می توانید دستگاه را ریست کارخانه ای کنید و همه اطلاعات را به طور دستی وارد کنید، امیدواریم از این طریق مشکل حل شود.

– اگر همچنان این مشکل وجود دارد پس حتما یک نقص سخت افزای در میان است و باید با یک فروشگاه اپل تماس بگیرید یا حضوری مراجعه نمایید، آن ها می توانند اگر چنین مشکلی از بخش سخت افزاری باشد به طور رایگان گوشی تان را تعویض کنند.

کیبورد در حالت Landscape (منظره) درست کار نمی کند

خیلی ها اعتراض دارند به این مسئله که وقتی آیفون ۶ خود را به حالت خوابیده یا اصطلاحا در مد “منظره” قرار می دهند سیستم تایپی کیبوردشان به کل به هم می ریزد. در حقیقت ترتیب قرارگیری حروف به هم خورده و پیش بینی واژگان نیز به مشکل بر می خورد و همین تایپ کردن را برایشان دشوار می سازد. این مشکل بیشتر هنگام کار کردن با کیبورد اصلی گوشی در برنامه های iMessages و SMS رخ می دهد.

راهکارها

– آیفون خود را یک بار روشن و خاموش کنید.

– به بخش Settings > Messages رفته و ویژگی Raise to Listen را خاموش کنید چرا که ممکن است وقتی آیفون را به حالت خوابیده می چرخانید، بخش خوانش پیام صوتی نیز مورد هدف قرار گیرد.

– به بخش Settings > General > Accessibility بروید و ویژگی Button Shapes را روشن کنید، خیلی ها این روش را موثر دانسته اند.

– به بخش Settings > General > Accessibility رفته و ویژگی Zoom را فعال کنید.

– در عوض این کارها هم می توانید از کیبوردهای ساخت شرکت های تولید کننده (طرف سوم) استفاده کنید.

راه حل های احتمالی

– ممکن است تنظیمات بک آپ قبلی گوشی، این مشکل را بوجود آورده باشد. اگر قبلا آیفونی دیگر داشته اید و از آن بک آپ برای ری استور کردن گوشی کنونی تان استفاده می کنید می توانید به بخش Settings > General > Reset > Reset All Settings  بروید تا بلکه افاقه کند.

 قطعی و خاموش و روشن شدن های ناگهانی

برخی دارندگان گوشی آیفون ۶ به این باگ اشاره می کنند که گوشی شان مکررا به هر دلیلی هنگ می کند و مدام خاموش و روشن می شود. این مشکل بیشتر زمانی پیش می آید که فرد، یک اپ جدید را نصب کرده باشد و ممکن است در این حین نمایشگر به رنگ قرمز یا آبی نیز دربیاید.

راه حل های احتمالی

– ممکن است تنظیمات قدیمی یا یک اپ مشخص باعث این باگ شود. پس توصیه می کنیم فکتوری ریست یا ریست کارخانه ای را امتحان کنید و آیفون خود را از نو تنظیم نمایید و همچنین مجددا به نصب اپ های خود بپردازید اما باز هم تاکید کنیم که به طور قطع نمی توان این روش را تضمین کرد، شاید بعد از انجام این کار باز هم گوشی تان این باگ را داشته باشد.

– اگر این باگ مربوط به بخش سخت افزاری گوشی تان باشد که پس باید به فروشگاه اپل رفته و درخواست تعویض کنید. در واقع اگر به فروشگاه اپل مراجعه کردید ابتدا خواهان یک ریستور توسط خود تیم اپل باشید و سپس اقدام به تعویض نمایید. اما این امکان وجود دارد که اگر مشکل از حافظه فلش باشد پس اگر گوشی جدیدتان نیز عوض شود باز با این باگ ملاقات کنید.

– این باگ می تواند ناشی از یک نقص نرم افزاری نیز باشد که البته آپدیت بعدی آی او اس میتواند دوای دردتان باشد. می توانید محض اطمینان Settings > General > Software Update را چک کنید و وقتی دیدید آپدیتی جدید برایتان آمده، روی گزینه Download and Install بزنید.

 رنگ نوارهای پلاستیکی بالای گوشی می رود

همانطور که ممکن است از نزدیک یا در عکس ها دیده باشید، آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس هر دو دارای نوارهای پلاستیکی در بخش بالای بدنه می باشند که دریافت سیگنال توسط آنتن را تضمین می دهند. پس وجودشان در این دو گوشی هرچند برخی بدان ها علاقه ندارند، الزامیست. برخی کاربران تیزبین دقت کرده اند زمانی که گوشی آیفون ۶ یا ۶ پلاس خود را داخل جیب های تنگ شلوار جین می گذارند، رنگ نوارهای پلاستیکی سفید رنگ مدل های طلایی این آیفون ها از بین می رود و یا تغییر رنگ می دهد. این مشکل قدیمی است زیرا در اسمارت فون های دیگر در گذشته نیز چنین اتفاقی می افتاده است مانند گوشی وان ایکس اچ تی سی مدل سفید رنگ آن.

راهکارها

– برای آیفون خود یک قاب محافظ بگیرید.

راه حل احتمالی

– می توانید با پوشیدن لباس ها یا بهتر بگوییم شلوارهایی (اگر عادت دارید گوشی تان را در جیب شلوار قرار دهید) که رنگ نمی دهند این مشکل را از بین ببرید.

هدفون ها درست کار نمی کنند

برخی دیگر از دارندگان آیفون نیز با هدفون گوشی شان مشکل دارند. برخی می گویند وقتی هدفون را به آیفون ۶ می زنند صدا با نویز می آید، دکمه های ولوم پایین و بالا می شوند، سیری ناگهان شروع به حرف زدن می کند، و یا موزیک ناگهان قطع می شود.

راه حل های احتمالی

– پورت و جک هدفون را فوت کنید تا اگر گرد و غبار در آن جمع شده است از بین برود.

– اگر از هدفون رسمی که مخصوص اپل است استفاده می کنید این مشکل را می بینید مطمئن شوید که به درستی جاگذاری شده باشند. اگر کمی از پورت هدفون هم به داخل فرو نرفته باشد ممکن است چنین اشکالاتی پیش بیاید پس هر چند جک هدفون تنگ به نظر می آید اما هدفون را تا اخر داخل جک فشار دهید تا درست جا بیافتد. آنهایی هم که از هدفون های ساخت شرکت های طرف سوم استفاده می کنند خصوصا اگر میکروفون هم داشته باشند امکان دارد سیری را سهوا فعال نمایند که باید دقت بسیاری در استفاده از هدفون شان خرج کنند.

– اگر این مشکل ادامه دار شد حتما نقص سخت افزاری است و باید به فروشگاه اپل رفته و بدهید یک نماینده از اپل بدان نگاهی بیاندازد. اگر مشکلی در بخش سخت افزاری پیدا شد می توانند برایتان به طور رایگان تعویض را انجام دهند.

خب دوستان ، اینها رایج ترین مشکلاتی بود که کابران آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس اپل در سراسر جهان گزارش کرده اند.اگر شما هم یکی از دارندگان آیفون ۶ یا ۶ پلاس اپل هستید و با یک یا چند مورد از این مشکلات روبرو شده اید ، لطفا تجربه خود را با ما و دیگر کابران نیوتک در میان بگذارید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

telegram channel   jazbe modir

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

در حال بارگذاری

 • مطالب مشابه

  • توسط  Rednofozi
   برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کابری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید
  • توسط  شیخ شاهین
   چکیده محاسبات اب )ری موبایل MCC )در دسترس بودن خدمات محاسبات ابری در یک محیط تلفن همراه است. با ارائه خدمات
   مطلوب برای کاربران تلفن همراه MCC شامل عناصر شبکه های تلفن همراه و محاسبات ابری. در محاسبات ابری همراه، تمام داده ها
   و ماژول محاسبات پیچیده را می توان در ابرها پردازش و دستگاه های تلفن همراه الزم نیست در یک پیکربندی قدرتمند مانند سرعت
   CPU ،حافظه و غیره داشته باشد . با این حال ، دستگاه های تلفن همراه با مبارزات زیادی در منابع خود مواجه هستند )به عنوان
   مثال ، عمر باتری، ذخیره سازی، و پهنای باند( و ارتباطات )به عنوان مثال، حفظ حریم خصوصی، تحرک و امنیت(. این چالش ها تاثیر
   زیادی در بهبود کیفیت خدمات می گذارد. در این مقاله، ما به بحث اجمالی در خصوص تکنولوژی محاسبات ابری تلفن همراه ،همراه
   با معماری، برنامه های کاربردی، ویژگی های اصلی، مسائل امنیتی، مزایا و محدودیت و راه حل های احتمالی می پردازیم 
  • توسط  sh3ikhshahin
   با سلام خدمت علم اموزان گرامی
   در این تاپیک اموزش تعمیرات موبایل در سطح مبتدی داده میشود.
   اموزش به صورت متن است  و دارای تصاویر در صورت لزوم است.
   به هیچ عنوان در تاپیک اسپم نکنید.
   سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید.
   اگه آموزش کاربردی بود لایک و اگر نبود دلیل را در خصوصی مطرح کنید.
   باتشکر
  • توسط  hassan2
   گوشی را صفر تا صد شارژ نکنید
   برخی ها تصور می کنند باید شارژ گوشی به طور کل خالی شود تا آن را به شارژ متصل کنند و تا زمانی که به ۱۰۰ درصد نرسیده آن را از شارژ خارج نکنند اما این تصور اشتباه است
   باتری های نسل جدید طوری طراحی شده اند که بهترین کار برای سالم نگهداشتن باتری، حفظ شارژ بین ۴۰ تا ۸۰ درصد است. شارژ مکرر هیچ ضرری برای باتری ندارد
  • توسط  hassan2
   آن‌جایی که سیستم‌عامل اندروید به صورت Open Source یا متن‌باز عرضه شده است هر توسعه‌دهنده و برنامه‌نویسی قادر است آن را به دلخواه خود تغییر دهد. تولیدکنندگان کاستوم رام یا اصطلاحاً کوکرها با دریافت سورس‌های اندروید و یا حتی کاستوم رام‌های دیگر و انجام تغییراتی مانند حذف اپلیکیشن‌های اضافه، تغییرات در آیکن‌ها و تم، انجام بهینه‌سازی‌ها، افزودن Modهای اختصاصی مانند موتور براویای سونی یا Beats Audio اچ‌تی‌سی و یا حتی برخی از برنامه های گوگل و همچنین افزودن امکانات مفیدی مانند Halo و Pie Controls یک رام جدید و سفارشی یا کاستوم ایجاد می‌کنند و آن را برای عموم عرضه می‌کنند. 

   باید بدانید که منظور از رام، سیستم عامل گوشی هست. همانطور که سیستم عامل ویندوز برای کامپیوترها ارائه می‌شود و دارای انواع مختلفی همچون XP، 7، 8، 10 و... است در سیستم عامل اندروید نیز انواع مختلفی از رام‌ها به گوشی ها و تبلت ها معرفی و برنامه نویسی می‌شوند که برخی از این رام‌ها رامهای رسمی هستند که توسط خود شرکت‌های نولید کننده گوشی برنامه نویسی می‌شوند و برخی دیگر رامهای غیر رسمی یا کاستوم هستند که توسط سایر شرکتها به گوشیها ارائه می‌شوند.

   کاستوم رام ها توسط افراد مبتکر و نابغه ای که در اصطلاح به آن ها Cooker (آشپز) میگن ساخته میشه. کوکر ها با سورس کدهایی که گوگل برای هر نسخه از اندروید در اختیارشون میذاره، با تغییراتی در اون کدها، یک رام جدید که به اون کاستوم رام میگن، می سازن. اغلب کاستوم رام ها دارای ویژگی هایی هستن که اونها رو از رام های رسمی متمایز میکنه.

   کاستوم رام‌ها نسبت به رام‌های استاک پیش‌فرض اندروید (رام رسمی) دارای مزایایی مانند: اندروید خالص، برنامه‌های جانبی کمتر و در نتیجه اختصاص فضای بیشتر به کاربر، سرعت بالاتر، آپدیت‌های سریع‌تر، ارتقا به نسخه‌های بالاتر اندروید، امکانات بیشتر و تغییر کلی رابط کاربری دستگاه هستند.
 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
 • جدید...