رفتن به مطلبiran rules jazbe modir
ADS mahak

Moeein Seven

تازه ترین راه سرقت داده های رایانه های شخصی

پست های پیشنهاد شده

محققان راهی برای سرقت داده های رایانه های شخصی با استفاده از سروصدای مکانیکی ناشی از فعالیت هارددیسک ها در درون آنها یافته اند.

این روش برای تخلیه اطلاعات ذخیره شده در رایانه هایی که به منظور حفظ امنیت به هیچ شبکه اطلاع رسانی و از جمله اینترنت متصل نمی شوند، موثر است.

بر این اساس می توان سروصدای خارج شده از هارددیسک این رایانه ها را بررسی و تحلیل کرد و بدین روش به ماهیت محتوای موجود در آنها پی برد. این محققان قبلا و در ماه ژوئن از فن خنک کننده یک رایانه شخصی استفاده کرده و با کنترل آن موفق به نقل و انتقال مخفیانه داده های مورد نظر و از جمله کلمات عبور و کلیدهای رمزگذاری شده بودند.

آنان می گویند هارددیسک رایانه ها به اندازه کافی سروصدا تولید می کنند که برای شبیه سازی فعالیت ها و بازیابی سیگنال های باینری آنها مناسب باشد.

بازوی مکانیکی هارددیسک ها معمولا تنها اطلاعات هارددیسک را خوانده و بر روی آن به نگارش درمی اورد. اما از این طریق حجم قابل توجهی صدا با فرکانس های متفاوت خلق می شود که برای سرقت داده مناسبند. پژوهشگران با طراحی بدافزاری موسوم به DiskFiltration یک رایانه مجهز به لینوکس را آلوده کرده و عملیات هارددیسک ان را تحت کنترل گرفتند. آنان برای ضبط صدای هارددیسک هم یک گوشی گالکسی اس 4 را در کنار رایانه قرار دادند تا صداهای مورد نیاز را ضبط و سپس رمزگشایی کنند.

به گفته محققان حجم 0 و 1 های سرقت شده برای دستیابی به کلمات عبور ذخیره شده کافی بوده ولی این رقم هنوز محدود به تنها 180 بیت در دقیقه است. تنها روش مقابله با این هک استفاده از هارددیسک های اس اس دی است که فاقد قطعات متحرک و پرسروصدا هستند.

 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

telegram channel   jazbe modir


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • جدید...