امکانات انجمن
  • مهمانان محترم می توانند بدون عضویت در سایت در بخش پرسش و پاسخ به بحث و گفتگو پرداخته و در صورت وجود مشکل یا سوال در انجمنن مربوطه موضوع خود را مطرح کنندiran rules jazbe modir
snapphost mahak

Moeein Seven

شبکه آنلاین پلی استیشن دوباره هک شد

پست های پیشنهاد شده

سونی به کاربرانش قول داده بود که دیگر این اتفاق رخ نمی دهد؛ اما به نظر می رسد که باردیگر هکرها موفق شده اند این شبکه ی آنلاین را هک کنند.

اگر به یاد داشته باشید، شبکه ی آنلاین پلی استیشن در سال ۲۰۱۱ هک شد و اطلاعات میلیون ها کاربر در اختیار هکرها قرار گرفت. در آن زمان شبکه ی آنلاین پلی استیشن ۱ ماه از دسترس خارج شد و کاربران نمی توانستند آنلاین بازی کنند. سونی با از بین بردن مشکلات و معذرت خواهی کردن از کاربران قول داد که دیگر این اتفاق رخ نمی دهد؛ اما به نظر می رسد که باردیگر هکرها موفق شده اند این شبکه ی آنلاین را هک کنند.

گروهی با نام PoodleCorp اعلام کرده که با حمله ی DDOS توانسته شبکه ی «پلی استیشن نتورک» (Playstation Network) را از دست کاربران خارج کند. این گروه در حساب توییتر خودشان هم به این موضوع اشاره کرده اند. این گروه دسترسی کاربران انگلیس و آمریکا را به شبکه PSN را قطع کردند. کاربران این کشورها مرتبا به این موضوع اشاره کردند که نمی توانند به شبکه ی آنلاین پلی استیشن متصل شوند.

البته این گروه در کنار هک کردن شبکه ی پلی استیشن به چند شبکه ی بازی دیگر هم حمله کردند که از بین آن ها می توان به شبکه ی Battle.net استودیوی Blizzard اشاره کرد. گیمرها در این زمان نمی توانستند بازی های Overwatch و Hearthstone را بازی کنند.

البته تاثیر این هک روی شبکه ی پلی استیشن نتورک سونی بسیار زیاد بوده و حتی کاربران نمی توانستند وارد این شبکه شوند. این گروه هک پس از اخلال ایجاد کردن در شبکه ی آنلاین پلی استیشن به سرورهای بازی GTA Online هم حمله کردند. شرکت راک استار پس از چند ساعت اعلام کرد که مشکلات برطرف شده و کاربران می توانند بدون مشکل بازی کنند.

گروه PoodleCorp در ادامه به این موضوع اشاره کرد که در چند روز آینده قصد دارد حمله ی بزرگ تری به شبکه ی پلی استیشن نتورک انجام دهد؛ اما در حال حاضر شرایط شبکه ی آنلاین پلی استیشن پایدار است و کاربران با مشکلی مواجه نیستند. در حال حاضر هیچ خبری از اقدام جدید این شرکت نیست و اکثر بازی های آنلاین محبوب، بدون مشکل کار می کنند.

پسند شده توسط ReZa CLONER، mobina seven و DOCTOR ROBOT

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

telegram channel   jazbe modir


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.