رفتن به مطلبiran rules jazbe modir
ADS mahak

Moeein Seven

ترس رئیس سابق سیا از هکرهای ایرانی

پست های پیشنهاد شده

رئیس سابق سیا با نسبت دادن حملات هکری اخیر به نهادهای دولتی آمریکا به ایران گفت: من به آن جایی رسیده ام بترسم از کشوری که هرگز در یک نبرد متعارف با ما روبه رو نمی شود و دریافته است می تواند با حملات سایبری توجه ما را به خود معطوف کند.

به گزارش تسنیم، رویترز طی گزارشی نوشت: کارشناسان امنیتی غربی مدعی شده اند هکرهای ایرانی حملات خود را بیشتر و پیچیده تر کرده اند و از ایجاد اختلال و مخدوش کردن وب سایت های آمریکایی به طراحی و اجرای عملیات های جاسوسی سایبری روی آورده اند.

بر اساس اعلام شرکت امنیت سایبری فایر آی، مستقر در سیلیکون ولی، یک گروه سایبری که خود را تیم امنیتی آژاکس می نامد، اولین گروه سایبری ایران است که با استفاده از نرم افزارهای مخرب سفارشی عملیات های جاسوسی انجام می دهد. شرکت فایر آی در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد، ادعا کرد، آژاکس مسئول مجموعه ای از حملات در حال انجام علیه شرکت های دفاعی آمریکا است و ایرانیانی را که تلاش دارند سیستم فیلترینگ اینترنت ایران را دور بزنند نیز هدف قرار داده است.

بسیاری از کارشناسان امنیتی غربی مدعی اند ایران مسئول مجموعه ای از حملات مختل کننده ارائه خدمات است که عملیات های بانکی آن لاین بانک های مهم آمریکا طی چند سال اخیر را مختل ساخته است.
مایکل هایدن، رئیس سابق سازمان سیا و آژانس امنیت ملی آمریکا در این باره گفت: «من به آن جایی رسیده ام بترسم از کشوری که هرگز در یک نبرد متعارف و به صورت پنجه در پنجه با ما روبه رو نمی شود و به یک باره دریافته است که می تواند با حملات سایبری توجه ما را به خود معطوف کند».

کارشناسان امنیتی می گویند، هکرهای ایرانی حملات خود علیه اهداف خارجی را به دلیل حمله ویروس استاکس نت علیه برنامه هسته ای ایران در سال ۲۰۱۰، افزایش داده اند. ویروس رایانه ای استاکس نت، توسط دولت آمریکا و به منظور ایجاد اختلال در برنامه هسته ای ایران طراحی شد و انتشار یافت.

به گفته فایر آی، تیم امنیت آژاکس در یکی از جدیدترین عملیات های خود، از طریق ارسال ای میل ها و پیام هایی در شبکه های اجتماعی برای شرکت کنندگان در یک کنفرانس فضایی و هدایت کردن آنها به یک سایت اینترنتی جعلی که آلوده به یک نرم افزار مخرب بود، در رایانه های شرکت های دفاعی آمریکا اختلال ایجاد کردند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

telegram channel   jazbe modir


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • جدید...