امکانات انجمن
  • مهمانان محترم می توانند بدون عضویت در سایت در بخش پرسش و پاسخ به بحث و گفتگو پرداخته و در صورت وجود مشکل یا سوال در انجمنن مربوطه موضوع خود را مطرح کنند

moharram

iran rules jazbe modir
snapphost mahak

Moeein Seven

افشاء یک آسیب پذیری بزرگ در گوگل

پست های پیشنهاد شده

محقق امنیت بریتانیایی، آیدان وودز (Aidan Woods)، در آخرین تحقیقات خود متوجه شده که صفحه ی ورود گوگل (Google's login page)، به هکرها اجازه می دهد به طور خودکار، بدافزارهای خود را روی سیستم کاربر دانلود کنند. به گفته ی این محقق، این آسیب پذیری با کلیک روی گزینه ی Sign In آغاز می شود.

این مشکل امنیتی به دلیل استفاده ی گوگل از 'continue=[link]'، به عنوان پارامتر در آدرس صفحه (page URL) برای انتقال کاربر به صفحه ی تأیید هویت، اعلام شده است.

البته خود گوگل نیز از این موضوع نگران بوده و این پارامتر را تنها برای صفحه ی google.com خود استفاده کرده است. این در حالی است که این کارشناس متوجه شده که این مشکل گوگل بر drive.google.com و docs.google.com نیز تأثیر داشته است.

یک هکر هوشمند می تواند بدافزار خود را روی گوگل درایو یا گوگل داکس بارگذاری کند و از آدرس آن در داخل صفحه ی ورود گوگل استفاده کند.

در این حالت زمانی که فردی این لینک را در ایمیل خود دریافت کند، آن را همانند آدرس واقعی صفحه ی ورود گوگل، می پندارد.

زمانی که کاربر روی گزینه ی ورود کلید کند، به طور خودکار بدافزار روی سیستم دانلود می شود. از سویی دیگر، اگر هکر فایل خود را "Login_Challenge.exe" یا "Two-Factor-Authentication.exe" نام گذاری کند، می تواند کاربران حرفه ای تر را نیز به نصب بدافزار ترغیب کند.

این متخصص بریتانیایی ادعا می کند، این موضوع را به گوگل گزارش داده است، اما گروه امنیتی گوگل توجهی به پیام های او نکرده اند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

telegram channel   jazbe modir


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.