امکانات انجمن
  • مهمانان محترم می توانند بدون عضویت در سایت در بخش پرسش و پاسخ به بحث و گفتگو پرداخته و در صورت وجود مشکل یا سوال در انجمنن مربوطه موضوع خود را مطرح کنند

moharram

iran rules jazbe modir
snapphost mahak

sh3ikhshahin

برنامه نویسی شیءگرا

پست های پیشنهاد شده

 

برنامه نویسی شیءگرا شیوه نوینی است که قطعات نرم افزاری را ایجاد می کند که در برنامه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که کامپیوتر از قطعات سخت افزاری ساخته میشود، در برنامه نویسی شی ءگرا ، برنامه از قطعات نرم افزاری ساخته می شود. 
به این ترتیب سرعت تولید نرم افزار افزایش می یابد، قابلیت خوانایی برنامه هایی که در این روش نوشته می شوند بالا بوده، تست، عیب یابی و اصلاح آن ها آسان است. 
با بعضی از اصطلاحات مهم در برنامه نویسی شیءگرا شروع می کنیم. به دنیای اطراف خود بنگرید. به هر جا که نگاه کنید، آشیایی را می بینید: مردم، حیوانات، گیاهان، اتومبیلها، هواپیماها، کامپیوترها و مانند آن ها. انسان، بر اساس اشیاء فکر می کند. ما توانایی عجیبی از انتزاع داریم که ما را قادر می سازد تا به جای این که تصاویر صفحه نمایش را بصورت نقاط منفردی از پیکسل ها و رنگ ها در نظر بگیریم، آن ها را به عنوان اشیایی مثل مردم، هواپیماها، درخت ها و کوه ها تصور کنیم. انسان اشیا را از طریق مطالعه صفات و مشاهده رفتار آن ها می شناسد. ممکن است اشیای مختلف، صفات مشابهی داشته باشند و رفتارهای یکسانی را از خودشان نشان دهند. 
هدف زبان های برنامه سازی شیءگرا از جمله ++C این است که اشیای دنیای واقعی را مدلسازی کنند. برای این کار، از مفهوم کلاس استفاده م ینمایند. مثل کلاسی از وسایل نقلیه، کلاسی از دانشجویان و ... . وقتی کلاسی ایجاد شد، می توان از آن چندین شیء ایجاد کرد. به عنوان مثال پس از ایجاد کلاس دانشجویان، می توان برای هر دانشجو، یک شیء مخصوص آن ایجاد کرد و سپس در برنامه از آن شی استفاده نمود. ایجاد شی از کلاس را نمونه سازی می گویند. دقت داشته باشید که اشیایی که در برنامه ساخته می شوند تا پاسخگوی نیازهای سیستم باشند، به عنوان بخشی از برنامه ساخت.

پسند شده توسط ReZa CLONER

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

telegram channel   jazbe modir

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.