iran rules jazbe modir
snapphost mahak

anonymous networker

 عضو فعال
 • تعداد ارسال ها

  15
 • امتیاز

  67 
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  6

آخرین بار برد anonymous networker در 1 آبان 1396

anonymous networker یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

درباره anonymous networker

 • درجه
  █▒▒▒▒▒▒▒▒▒ %1

مشخصات کاربر

 • جنسیت
  آقا | Male
 • محل سکونت
  Tehran

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. anonymous networker

  Network

  فصل دوم : تنظیمات اولیه روتر میکروتیک 5)تغییر نام سیستم میکروتیک از طریق Winbox از طریق Terminal New [admin@Router-1] > system identity set name=Router-1 3)نمایش کارت شبکه های موجود در روتر میکروتیک برای نمایش کارت شبکه از منوی اصلی Interface را انتخاب کرده و از پنجره List Interface می توانیم کارت شبکه ها را مشاهده کنیم. [admin@Router-1] > interface ethernet print
 2. anonymous networker

  Network

  Webfig-3 یک رابط کاربری وب برای نظارت ، مدیریت و عیب یابی میکروتیک می باشد. برای استفاده از Webfig نیازی به نصب هیچ برنامه ای نیست و تنها وجود یک مرورگر روی سیستم کفایت می کند.این روش برای اتصال به میکروتیک به صورت WebBased می باشد. برای این کار در پنجره مرورگر خود IP مربوط به میکروتیک را وارد کرده و بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور بر روی Login کلیک کرده، وارد صفحه Webfig می شویم و رابط گرافیکی میکروتیک برای شما نمایش داده می شود. ۳.اتصال از طریق Interface Application حالت خاصی از روش های اتصالی به میکروتیک از طریق نرم افزارهای جانبی است این نرم افزارها می توانند پورتی را بر روی میکروتیک باز کنند و از طریق این پورت می توان دستگاه میکروتیک را مدیریت کرد.
 3. anonymous networker

  Network

  نکته : برای اتصال به میکروتیک از طریق Address-Mac تنها زمانی که میکروتیک در Domain Broadcast شما باشد امکان پذیر است و با توجه به اینکه Mac در الیه 3 کار میکند بنابراین برای ارتباط با روتر میکروتیک نیازی به تنظیم IP بر روی آن نمی باشد بنابراین اتصال میکروتیک از طریق Address-Mac در اینترنت به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. چنانچه دستگاه میکروتیک در Domain Broadcast شما نباشد برای اتصال به آن IP دستگاه مورد نظر را در قسمت TO Connect وارد کرده و نام کاربری و رمز عبور تعریف شده در دستگاه را وارد کرده و برروی connect کیک میکنیم. بصورت پیش فرض نام کاربری admin و بدون رمز عبور می باشد. چنانچه دستگاه های میکروتیک درDomain Broadcast شما باشد برای اتصال به میکروتیک از طریق Winbox بعد از اجرای این نرم افزار بر روی علامت ... کلیک می کنیم در پنجره باز شده Address-Mac و Address-IP میکروتیک هایی که شناسایی می شوند لیست شده است.
 4. anonymous networker

  Network

  از طریق نرم افزار Winbox نیز می توانیم به محیط Line Command دسترسی داشته باشید.برای استفاده از این قابلیت در نرم افزار Winbox از منوی اصلی گزینه Terminal New را انتخاب کرده تا اینکه پنجره Terminal باز شود. از طریق محیط گرافیکی Winbox-5 نرم افزار گرافیکی برای مدیریت RouterBorad و OS Router میکروتیک می باشد.این نرم افزار کم حجم توسط شرکت میکروتیک ارائه شده است.این نرم افزار را میتوانید از سایت رسمی میکروتیک دانلود کنید.آدرس سایت میکروتیک com.Mikrotik.www با استفاده از نرم افزار Winbox به دو روش می توان به دستگاه های میکروتیک متصل شد : IP-Address  Mac-Address 
 5. anonymous networker

  Network

  نکته : بصورت پیش فرض یوزرنیم در میکروتیک admin و بدون پسورد می باشد. در نهایت محیط CLI مربوط به میکروتیک نشان داده خواهد شد و از این طریق می توان تنظیمات مورد نطر را اعمال کرد. نکته : با استفاده از دستور quit می توان از این محیط خارج شد. برای اتصال به میکروتیک از طریق SSH از یک نرم افزار جانبی مانند Putty استفاده شود. برای این کار بعد از اجرای نرم افزار : 5 .در قسمت (Address Ip or(Name Host نام سیستم میکروتیک و یا IP آن را وارد میکنیم. 3 .در قسمت Type Connection نوع SSH را انتخاب میکنیم. 3 .بعد از برقراری ارتباط نام کاربری و پسورد معتبری که میتوانیم با آن میکروتیک به آن متصل شویم را وارد میکنیم.
 6. anonymous networker

  Network

  از طریق رابط دستوری برای اتصال از طریق رابط دستوری در میکروتیک چند روش وجود دارد : Telnet-5 پروتکل Telnet برای برقراری ارتباط متنی بین دو سیستم در شبکه مورد استفاده قرار میگیرد.این پروتکل از پورت 23/TCP استفاده میکند. برای برقراری ارتباط با میکروتیک از طریق Telnet باید بر روی سیستم کالینت ویژگی مربوط به Telnet را از مسیر زیر فعال میکنیم : Control Panel/Program And Features/Turn Windows Features On or Off بعد از این مراحل سرویس مربوط به Client Telnet را فعال میکنیم. در قدم بعد برای اتصال به سیستم میکروتیک از طریق Telnet در پنجره ی CMD دستور زیر را وارد میکنیم : در واقع بعد از دستور Telnet آدرس IP سیسام میکروتیکی که قصد وارد شدن به آن را داریم را وارد میکنیم. نکته : به صورت پیش فرض آدرس IP در میکروتیک 543253323325 می باشد. بعد از این مرحله زمانی که کالینت به میکروتیک متصل شد باید یوزرنیم و پسورد معتبری که در میکروتیک تعریف شده است را وارد میکنیم.
 7. anonymous networker

  Network

  روش های دسترسی به Mikrotik جهت دسترسی به میکروتیک و اعمال تنظیمات برروی آن چند روش می توان استفاده کرد : 5-اتصال از طریق کابل کنسول )Console) 3-اتصال از راه دور)Remotly) اتصال از طریق کنسول زمانی که امکان دسترسی مستقیم به میکروتیک وجود داشته باشد بهترین حالت ، استفاده از کنسول آن است. برای این کار چنانچه از OS Router میکروتیک استفاده می کنید بر روی سیستمی که OS Router روی آن نصب است Login کرده و تنظیمات مورد نظرتان را اعمال کنید و چنانچه از Routerborad میکروتیک استفاده میکنید باید کابل کنسول دستگاه را به کامپیوتر متصل کنید و از این طریق تنظیمات را بر روی میکروتیک اعمال کنید. برای این کار سوکت 45-RG از کابل کنسول را به پورت کنسول از Routerborad را متصل کرده و از سمت دیگر پورت سریال کابل کنسول را به پورت سریال کامپیوتر متصل میکنیم. نکته : چنانچه کامپیوتری پورت سریال نداشته باشد از مبدل سریال به USB استفاده میکنیم. اتصال از راه دور)Remotly) بطور کلی همیشه امکان دسترسی مستقیم به میکروتیک وجود ندارد و گاهی نیاز است که از راه دور برای اعمال تنظیمات بر روی میکروتیک اقدام شود. دو روش برای اتصال از راه دور برای میکروتیک وجود دارد : 5-از طریق رابط دستوری )Interface Line Command) 3-از طریق محیط گرافیکی )Interface User Graphical
 8. anonymous networker

  Network

  در مراحل بعد سوالی مبنی بر حفظ تنظیمات قبلی پرسیده می شود و با استفاده از کلید y به این سوال پاسخ مثبت می دهیم. در ادامه پیغامی مبنی بر پاک شدن تمام داده های روی دیسک نشان داده می شود که با استفاده از کلید y این مورد را نیز می پذیریم و مراحل نصب را ادامه می دهیم. بعد از طی شدن فرایند نصب تمام Package نیاز است که سیستم یک بار ریستارت شود. بعد از لود شدن کامل سیستم عامل میکروتیک با استفاده از نام کاربری admin بدون اینکه رمزی را وارد کنیم به میکروتیک وارد میشویم.
 9. anonymous networker

  Network

  در مرحله بعد یک نام برای فایل نصب میکروتیک در نظر گرفته و به مرحله بعد میرویم. در این مرحله خالصه ای از تنظیمات انجام شده نمایش داده می شود در مرحله بعد بر روی گزینه machine virtual this on Power کلیک میکنیم تا مراحل نصب سیستم عامل میکروتیک آغاز شود. نصب OS Mikrotik بر روی VmWare در ابتدای نصب سیستم عامل میکروتیک بر روی سیستم صفحه ای مشابه شکل زیر نشان داده می شود :  برای انتخاب تمام Package های میکروتیک باید کلید A را فشار دهید.  چنانچه بخواهید موردی از Package را انتخاب کنید از کلید Space استفاده کنید.  با استفاده از کلید I موارد مشخص شده از Package میکروتیک را میتوان نصب کرد.
 10. anonymous networker

  Network

  برای ایجاد یک دیسک مجازی جدید برروی این سیستم گزینه اول را انتخاب میکنیم و چنانچه بخواهیم از فایل های دیسک های مجازی که از قبل ایجاد شده باشد استفاده کنیم گزینه دوم را انتخاب میکنیم. در مرحله ی بعد دیسک مجازی را انتخاب میکنیم.برای نصب میکروتیک از دیسک IDE باید استفاده شود. نکته : OS Mikrotik های قدیمی با هاردهای Iscasi,Sata مشکل داشت و فقط با IDE کار میکرد اما این مشکل در OS Mikrotik های جدید رفع شده است. میزان فضای دیسک مجازی را انتخاب میکنیم.چنانچه گزینه Space Disk all Allocate را به حالت انتخاب در بیاورید تمام فضای مشخص شده را از روی سیستم اصلی برای فایل های نصب میکروتیک رزرو می کند.
 11. anonymous networker

  Network

  در مرحله بعد یک نام برای ماشین مجازی در نظر گرفته می شود و در قسمت Location مسیر نصب فایل های مورد نیاز را مشخص میکنیم. میزان پردازنده ای که می خواهیم به ماشین مجازی اختصاص دهیم را مشخص می کنیم. در مرحله بعد میزان RAM مورد نیاز برای ماشین مجازی را مشخص می کنیم. نوع کارت شبکه را مشخص میکنیم. نوع کارت شبکه را Olny Host قرار میدهیم تا بتوانیم از طریق سیستم عامل اصلی خودمان به OS Router دسترسی پیدا کینم. در مرحله بعد نوع کنترلر ماشین را تعیین کرده ، تنظیمات پیش فرض را انتخاب میکنیم.
 12. anonymous networker

  Network

  نصب سیستم عامل میکروتیک بر روی Workstation VmWare نحوه ایجاد ماشین مجازی: از منوی File گزینه ...Machine Virtual New را انتخاب میکنیم و در صفحه ی بعد برای اینکه مشخصات ماشین مجازی را طبق نیاز تغییر دهیم گزینه ی Custom را انتخاب میکنیم. در این مرحله دستگاهی که حاوی نصب سیستم عامل مورد نظر می باشد را انتخاب میکنیم. * چنانچه سیستم عامل بر روی DVD باشد گزینه اول را انتخاب میکنیم. *چنانچه سیستم عامل به صورت فایل iso گزینه دوم را انتخاب میکنیم. * چنانچه بخواهیم بعد از آماده سازی ماشین مجازی دستگاه را مشخص کنیم گزینه سوم را انتخاب میکنیم. در این مرحله نوع سیستم عاملی که بر روی این ماشین قرار است نصب شود و نسخه ی آن را انتخاب میکنیم. نکته : برای نصب میکروتیک سیستم عاملی از نوع Linux انتخاب میکنیم.
 13. anonymous networker

  Network

  فصل اول : آشنایی با روتر میکروتیک و نصب سیستم عامل میکروتیک معرفی میکروتیک معرفی میکروتیک میکروتیک نام تجاری شرکت تولید کننده تجهیزاتی است که معموال به همین نام خوانده می شود.شرکت میکروتیک در کشور Latvia )شرق اروپا( فعالیت می کند.این شرکت در سال 5441 توسط دو دانشجوی MIT آمریکا به وسیله ی نگارش سیستم عامل میکروتیک به این نام گذاشته شد.همزمان با شکل گیری استانداردهای 383255 و توسعه سخت افزاری این سیستم قابلیت وایرلس نیز به آن افزوده شد و به دلیل استقبال کاربران ، این شرکت سیستم عاملی مبتنی بر کرنل لینوکس )6.2 Linux )بنام OS Router Mikrotik را ارائه داد. نقطه ی قوت دیگر میکروتیک به صرفه بودن آن نسبت به نمونه های مشابه است در ضمن برروی تمامی روتربردهای آن نسخه ای از OS Router نصب می باشد. تجهیزات شرکت میکروتیک به دو دسته نرم افزاری بنام OS Router و سخت افزاری بنام Routerboard تقسیم میشوند. OS Router میکروتیک برروی یک کامپیوتر پنتیوم 3 نیز قابل نصب می باشد و میتوان اعمالی مانند Filtering,Firewall,NAT را روی آن کامپیوتر انجام دهیم.
 14. anonymous networker

  Network

  فصل ها: ۱.آشنایی با روتر میکروتیک و نصب سیستم عامل میکروتیک ۲.تنظیمات اولیه روتر میکروتیک ۳.مفاهیم مسیریابی در میکروتیک ۴.NAT(Network Address Translation) ۵.فیلترینگ ۶.mangle ۷.DHCP Server ۸.dns ۹.web proxy ۱۰.Queue – Traffic Shaping ۱۱. PPPOE Server ۱۲.. PPTP VPN Server ۱۳. L2TP VPN Server ۱۴. IPIP Tunnel ۱۵.GRE Tunnel ۱۶.EOIP Tunnel ۱۷.Mikrotik Hotspot Gateway
 15. anonymous networker

  Network

  با سلام خدمت علم اموزان عزیز در این تاپیک اموزش کامل میکروتیک به صورت متن اموزش داده میشود. به نکات زیر توجه فرمایید: از اسپم کردن خودداری فرمایید. سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید. از ارسال سوال به خصوصی جدا خودداری فرمایید. با تشکر.